Pasty do wybielania zębów a krwawienie z dziąseł

Czy pasty do wybielania zębów mogą wywoływać krwawienie z dziąseł (takie dostępne np. w Rossmanie).

Pasty do wybielania posiadają większy współczynnik ścieralności od normalnych past i mogą powodować problemy z dziąsłami. Jedyną skuteczną i bezpieczną metodą wybielania jest wybielanie w gabinecie stomatologicznym.

Witam. Każda pasta a szczególnie wybielająca może nas uczulać, doprowadzając do przekrwienia i krwawienia z dziąseł. Być może myjąc tą pastą zęby, przyciskał Pan szczoteczkę mocniej, chcąc uzyskać lepszy efekt i podrażnił dziąsła. Proponuję by zrezygnował Pan z tej pasty i pokazał dziąsła dentyście. Pozdrawiam Krystyna Pikała