Patologia ogniskowa w wyniku EEG

Była sytuacja, że nie mogłem przeczytac żadnego wyrazu oraz miałem uczucie zdezorientowania,zrobiłem badanie EEG i otrzymałem następujący opis: W zapisie rejestruje się niskonapięciowa, nieregularna czynność alfa 10-11Hz wymieszana z czynnością beta. R.z. obecna. W prawej okolicy czołowo-skroniowej rejestrują się liczne fale theta 6-7Hz, których amplituda wzrasta w czasie HV. FS nie wpływa na zapis. Czynności napadowej nie zarejestrowano. Orzeczenie: Patologia ogniskowa. Co to może oznaczać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zapis EEG jest nieprawidłowy. Orzeczenie o patologii miejscowej sugeruje iż tło zaburzeń nie jest do końca znane i wyjaśnione. Czy objawy nadal się utrzymują. Wskazana jest konsultacja z neurologiem.

A jakie są dokładnie objawy neurologiczne,jakie dolegliwości, Zasada jest taka, że nie leczymy zapisu ale chorego,decyduje stan kliniczny. Wiadomo, iż 30 procent zdrowej populacji ma nieprawidłowy zapis EEG . Proszę zachować spokój. Celowe jest badanie NMR mózgowia