PCO a zachodzenie w ciążę

Czy to prawda że jeśli kobieta ma PCO to ma małe szanse na zajście w ciąże i powinna do 25 r. ż zajść w ciąże że później może już nie móc ?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy tego typu zaburzeniach występują trudności w zajściu w ciąże. Ale co do kategorycznego określenia wieku, do którego należy zajść w ciąże to raczej nie ma takich danych, w pewnym stopniu zależy to od tego jak długo trwa choroba. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.