PCOS a antykoncepcja

Witam, od jakiegoś czasu choruje na PCOS biorę tabletki antykoncepcyjne od 5 lat, a lat mam 23. W tamtym miesiącu zapomniałam wziąć jednej tabletki, kiedy po 24 godzinach zobaczyłam, że jej nie wzięłam wtedy wzięłam 2 jednocześnie z poprzedniego i bieżącego dnia. Dodam, że były to jedne z ostatnich tabletek. Na drugi dzień dostałam miesiączki, lekarz powiedział mi abym nie robiła 7 dniowej przerwy i brałam od razu drugie opakowanie i tak zrobiłam. Teraz znów dostałam miesiączki w dni w którym wtedy zapomniałam tabletki do tego wszystkiego moja miesiączka wygląda jak brązowy śluz ze skrzepami. Nie jest to czysta krew śluzu, jest bardzo mało skrzepów jest więcej. Do tego wyczułam u siebie głęboko w pochwie, to już chyba nawet szyjka macicy, guzka po lewej stronie. Wyczytałam, że to może być szyjka macicy ale jestem pewna, że to nie to. Mam bóle w podbrzuszu jak na miesiączkę, ale zamiast miesiączki jest brązowy śluz ze skrzepami i guzek. Czy to wszytko co tu napisałam ma jakiś związek? Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem już co mam robić.

Redakcja abcZdrowie

Tylko badanie ginekologiczne może zweryfikować Pani objawy. Proponuję zatem, w możliwie najkrótszym czasie, udać się na wizytę do ginekologa.