PCOS a operacja laparoskopowa jajników

Witam! Mam 23 lata, lekarz stwierdził u mnie PCOS, od ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, ale po roku ich przyjmowania byłam na wizycie kontrolnej, nie ma żadnej poprawy do tego pojawiła się u mnie nadżerka, cytologia wyszła w porządku. Zastanawiam się nad operacją laparoskopową jajników, ponieważ już usłyszałam, że tego się nie wyleczy. Czy zastanowić się nad tym? czy operacja to już ostateczność i lepiej jednak pozostać przy stymulowaniu tego wszystkiego tabletkami?

Lek. Tomasz Budlewski

bez poznania wszystkich danych z badania klinicznego oraz obecnych wyników badań laboratoryjnych nie można się wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa i kierować się jego zaleceniami.