PCOS a planowanie ciąży i monitorowanie owulacji

Witam.wraz z mezem staramy sie o dziecko. Bylam u ginekologa i po zeobieniu usg pochwy powiedzial mi ze mam policystyczne jajniki ale zebym sue nie przejmowala bo nie jest to stadium zaawansowane. Po powrocie do domu troche czytalam o tym i prawde mowiac jestem przerazona. Jak moge wiesziec kiedy owuluje skoro testy owu przy tym schorzeniu nie dzialaja :(( a moja wydzielina nie zmienia sie caly czas bialoprzezroczysta... Help :((

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu sprawdzenia czy ma Pani owulację sugeruję zastosowanie testów owulacyjnych lub monitorowania owulacji poprzez USG. Proszę bowiem pamiętać, że PCOS nie wyklucza owulacji w 100%.