PCOS a wzrost wagi u 22-letniej kobiety

Od jakiegoś czasu czułam w organizmie, że jest coś nie tak. Przytyłam w przeciągu roku ponad 10kg a zawsze byłam bardzo szczupła. Postanowiłam przejść na dietę i dużo ćwiczyłam, waga spadła. Jednak otyłość brzuszna została pomimo prawidłowej wagi. Czekam na wizytę o ginekologa, robiłam badania USG. Są widoczne torbiele i jest podejrzenie PCOS. Wyniki hormonów nie są prawidłowe LH/FSH 1,4 Czy leczenie hormonalne pomoże w pozbyciu się otyłości brzusznej i prawidłowym metabolizmie?

Piotr Pilarski

Akurat hormony nie spowodują utraty masy ciała, natomiast metformina podawana przy zaburzeniach gospodarki węglowodanowej może przyspieszyć odchudzanie. Oczywiście pomimo tego należy stosować dietę i codziennie uprawiać sport.

Pozdrawiam.