PCOS - czy mogę zajść w ciążę?

Witam,
mam takie pytanie. Mam PCOS i zastanawiam się, czy mogę zajść w ciążę? Coraz bardziej myślę, żeby mieć dziecko. Słyszałam, że można jakoś przebić pęcherzyki, ale dokładnie nie wiem, na czym to polega. Czy możecie mi to wyjaśnić?
I na koniec jeszcze jedno pytanie. Może znacie inne metody (proszę opisać), żeby zajść w ciąże z PCOS?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
kobiety z zespołem policystycznych jajników mogą zajść w ciążę. Warto wcześniej przygotować się do poczęcia - przyjmowanie kwasu foliowego, redukcja masy ciała w przypadku nadwagi często towarzyszącej PCOS.
Zalecam wizytę u lekarza ginekologa, który indywidualnie zleci postępowanie zmierzające ku zapłodnieniu. Techniki inwazyjne są metodą wykorzystywaną wówczas gdy inne metody nie są skuteczne.
Powodzenia!