PCOS i ból jajników po założeniu pierścienia antykoncepcyjnego a konieczność zajścia w ciążę

Witam!mam 22 lata 1.5 roku temu brałam antykoncepcje doustna niestety przytyłam niemiałam miesiączek bóle jajników.(mam bardzo nieregularne miesiaczki 2x w miesiacu badz wgl)2 miesiące temu stwierdzono u mnie PCOS zle reaguje na hormony został przepisany mi pierścień antykoncepcyjny bardzo bolą mnie jajniki czuje sie jakbym w środku puchła. Lekarz pow że jeżeli bd zle regowac musze zajść w ciąże. Czy jest może jakieś inne rozwiązanie czy to jedyne wyjście!proszę bardzo o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. PCOS to bardzo nieprzewidywalna choroba i trudno określić jednoznacznie co może pomóc. Stosuje się oczywiście leki mające na celu poprawienie stanu organizmu, jednak jest to leczenie hormonalne. Ciąża zwykle pozwala na złagodzenie objawów, jednak zajście w nią nie musi okazać się łatwe przy PCOS. Proszę skonsultować się ponownie z ginekologiem.