PCOS i brak miesiączki po porodzie i karmieniu piersią

Witam Jestem mamą 16 miesięcznej córki. Rodziłam siłami natury. Mój połóg (krwawienie po porodzie) trwało 10 tygodni. 6 tygodni po porodzie na wizycie lekarskiej ginekolog powiedział, że wszystko jest w porządku. 11 miesięcy karmiłam piersią i przez ten czas nie dostałam okresu. Miesiąc po odstawieniu córki wybrałam się do ginekologa, stwierdził mi PCOS (miałam już przed ciążą) ale powiedział też, że widzi iż miesiączkę dostanę lada moment. Od tamtej pory minęło 5 miesięcy a okresu nadal brak..

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

faktycznie brak krwawienia po takim okresie czasu jest niepokojący.
Diagnoza PCOS rozumiem, że oznacza iż ginekolog przepisał Pani leki - nie pisze Pani jakie?
W leczeniu zespołu policystycznych jajników ogromną rolę ma właściwa dieta i aktywność fizyczna.
Polecam więc konsultację z dietetykiem.
W leczeniu ważne jest uzyskanie włąściwej masy ciała (nadwaga może być jedną z przyczyn). Konieczne jest zrobienie badań - ale o tym jakie są konieczne, proponuję porozmawiać z dietetykiem w miejscu Pani zamieszkania.

pozdrawiam serdecznie