PCOS i krwawienie

Witam.
Mam 22 lata i ostatnio wykryto u mnie zespół policystycznych jajników. Współżyję i zabezpieczeniem, które używamy są jedynie prezerwatywy. Ostatnio po stosunku zaczęłam plamić, plamienie to trwa już od niecałego tygodnia, zauważyłam że są to upławy z rozciągającą się krwią i w dodatku czasami są maleńkie skrzepki.

Byłam z tym u ginekologa, lecz na początku tych plamień i stwierdził, że mogło się tak zdarzyć w trakcie stosunku, bo być może wystąpiła owulacja, bądź to też objaw PCO.
Zaczynam się martwić że to "dziwne" krwawienie wciąż jest i nie ustępuje. Dodam, że do miesiączki mam jeszcze ok 2 tygodni.
Co może być tego przyczyną?
Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę, jest bardzo nieduże, jeśli prezerwatywa ani razu nie pękła ani nie zsunęła się. Plamienie tego typu może być spowodowane nadżerką szyjki macicy. Jeśli lekarz ginekolog na wizycie badał Panią we wziernikach, to z pewnością zauważyłby jednak taką zmianę. Może Pani również mieć mięśniak(i) macicy lub polip endometrialny, albo też przyczyną Pani dolegliwości są zaburzenia hormonalne, na które Pani cierpi. Proponuję obserwować się w ciągu kolejnych cykli. Jeśli sytuacja się powtórzy, proszę udać się ponownie do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!