PCOS i podwyższona prolaktyna a nadwaga, wypadanie włosów i problem z libido

Dzień dobry. Mój lekarz ginekolog stwierdził u mnie zespół PCOS (prawy jajnik) i podwyższona nieznacznie prolaktyna. Czy te dwa czynniki mogą mieć wpływ na moją dużą wagę (76kg przy 160cm wzrostu) i słabe wypadające włosy i problem z libido? A może powinnam zrobić badanie tarczycy? Nie wiem w czym problem mojej nadwagi. Proszę bardzo o radę. Wtedy będę wiedziała do jakiego specjalisty się udać.

Pozdrawiam