PCOS i potworniak na jajniku a metoda leczenia

Witam, choruję na PCOS i w prawym jajniku mam potworniaka 1,1x1,1 cm. Ca 125 wynosi 9,3 j/ml. Mój lekarz prowadzący zastosował taką metodę leczenia, że teraz póki co jak nie chcę zachodzić w ciążę to obserwujemy guza na USG i badaniem Ca 125, a na PCOS biorę tabletki. Jak będę chciała zajść w ciążę wówczas odstawiam tabletki, a w czasie ciąży guz jest usuwany. Jednak ja na razie (na pewno na 3-4 lata w przód) nie planuję ciąży i nie wiem czy to rozwiązanie leczenia jest dobre. Proszę o radę.

Piotr Pilarski

Nie potrafię wyjaśnić takiego postępowania. Proszę omówić to ze swoim lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.