PCOS i problemy cukrzycowe

Witam mam 24 lata. Zdiagnozowano u mnie Zespól Policystycznych Jajników oraz problemy cukrzycowe. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne oraz leki cukrzycowe. Badałam sobie hormony i wszystkie są w normie. Chcielibyśmy zacząć z moim partnerem starać się o dziecko ale czy przy PCOS i problemach cukrzycowych mamy na to duże szanse? Czy mogą wystąpić komplikację? I czy mogę bezpiecznie dla siebie i dziecka donosić ciążę? Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciąże?

Witam! Kobiety z PCOS mogą mieć przejściowe problemy z zajściem w ciąże, jednak gdy choroba jest optymalnie leczona a poziom hormonów prawidłowy, szanse na zajście w ciążę są dość duże. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Mało precyzyjnie określiła Pani swoje zaburzenia związane z glukozą. "Problemy cukrzycowe" to z medycznego punktu widzenia nic nie znaczący termin. Jeśli choruje Pani na cukrzycę to ciąża powinna być zaplanowana i przed jej początkiem monitorowania przez diabetologa choćby z konieczności włączenia insuliny na czas ciąży. Jeśli nie ma Pani cukrzycy i, jak się domyślam, stosuje Pani metforminę po po zajściu w ciążę należy ją odstawić. Wszelkich informacji udzieli Pani lekarz prowadzący aktualne leczenie.