PCOS i terapia hormonalna a starania o dziecko

Mam stwierdzone PCOS i od 13.10 rozpoczelam terapie hormonalna lekami Estrofem i Duphaston-staramy sie z mezem o dziecko.W pierwszej dawce zaczelam przyjmowanie estr.w pierwszym dniu miesiaczki 1x21 dni.Duphas.od 12 dnia cyklu 1x10 dni.Niestety 20 dnia cyklu wystapil u mnie silny bol brzucha i obfita miesiaczka.Krwawienie powinno wystapic 3 dni po ostawieniu lekow.Czy to moglo byc poronienie?Cykl powinien byc 28 dniowy.Jak wyznaczyc owulacje w kolejnym cyklu?Estr.zaczynam 5 dnia krwawienia.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Obfite krwawienie może świadczyć o poronieniu, ale bez przeprowadzenia badania nie można ustalić przyczyny. Zalecam konsultację u lekarza ginekologa.