PCOS, insulinooporność i badanie insuliny

Witam, mam 22 i zdiagnozowane PCOS. Dodam, że nigdy nie miałam problemów z wagą(167cm i waga 52,7). Doktor zdiagnozował mi insulinooporność przy wynikach Insuliny po obciązeniu (75 g glukozy 0,1,2)Insulina przed obciążeniem 7,4 µIU/ml Insulina po obciążeniu (pkt 1) 96,8 µIU/ml Insulina po obciążeniu (pkt 2) 77,7 µIU/ml. Znajoma diabetolog wyklucza tę insulinooporność. Zaczęłam brać metformax. 3 lekarzy daje mi różne diagnozy. Przerywać branie leku? pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac się do lekarza endokrynologa i ginekologa i kierowac się jego zaleceniami.