Pęcherz na skórze a RZS

Witam 3 dni temu moja dziewczyna miala pecherz na recę kolo pachy a na drugi dzień juz miała 1cm a dzis ma okolo 2 cm ,dziewczyna choruje na RZS i bierze dozylny lek ( nazwa kroplówki Roactemra )i czy to może byc spowodowane od tej kroplówki? Dziewczyna byla juz u lekarza rodzinnego , ma przepisana maść BEDICORT G ,i czy powinna isc jeszcze z tym do swojego lekarz reumatologa bo to sie powieksza prosze o odpowiedz z gory dziekuje . link ze zdjeciem C:\Users\Aga\Desktop\DSC_0001.jpg

Witam! Opisane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem reakcji alergicznej. Nie można wykluczyć że alergenem jest właśnie preparat Roactemra. W przypadku pojawienia się pojedynczych zmian skórnych nie należy jednak przerywać jego infuzji. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza POZ.