Pęcherz obok odbytu

Mam następujący problem: kilka dni temu zauważyłam jakby pęcherzyk koło odbytu. Wcześniej chyba zbyt mocno się podtarłam i wydawało mi się, że to tylko otarcie. Odczuwam czasami bardzo lekkie kłucie w tym miejscu, pęcherzyk nadal jest, ma ok 1,5 cm, jest miękki i znajduje się w przy tylnej części odbytu (na zewnątrz). Do tej pory nie miałam, żadnych dolegliwości, które mogłyby wskazywać na hemoroidy. Nie wiem czy to jest podrażnienie czy jakieś poważniejsze schorzenie.

Proszę udać się do chirurga w celu oceny fizykalnej i badania per rectum. Może to jest zwykły ropień?

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg