Pęcherzyk ciążowy bez zarysów płodu
Jestem po 2 ciążach donoszonych. Teraz niestety nie pamiętam, czy okres był 03,01,10 lub w połowie lutego. Byłam na usg i jest pęcherzyk ciążowy o śr.25 mm, lecz bez ewidentnych zarysów płodu oraz bez pęcherzyka żółtkowego. Robiłam badanie HCG-21486, a po 3 dniach 30282, lecz było robione wieczorem.
Czy są jakieś nadzieje?
Proszę o szybkie odpisanie.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania
Witam!
Oczywiście, nadzieja jest, ale niestety niezbyt duża. Wartości stężenia betaHCG to jednak zbyt mało, by móc orzekać o szansie na powodzenie ciąży. Jedyne, co pozostaje, to czekać na kolejne badanie USG (najczęściej w tego typu przypadkach wykonuje się je po jednym lub dwóch tygodniach). Wielkość pęcherzyka ciążowego wskazuje raczej na połowę lutego jako termin ostatniej miesiączki.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!