Pęcherzyk ciążowy - czy wszystko jest w porządku?

Witam. W poniedziałek 21 lutego trafiłam do szpitala. Zrobili mi usg i było widać pęcherzyk ciążowy i zarodek, który ma 5 mm. Zostawili mnie na obserwację w szpitalu i podawali mi tabletki na podtrzymanie ciąży, żebym nie poroniła i podawali mi jeszcze tabletki uspokajające. Dzisiaj 24 lutego zrobili mi usg, na którym widać było pęcherzyk ciążowy, ale zarodka nie było widać. Kazali mi przyjść za tydzień na kolejne usg. W takim razie, co takiego mogło stać się z zarodkiem? Wiola

Witam serdecznie,
Jeżeli zarodek był już widoczny w badaniu usg to kolejne badania również powinny go uwidocznić. Należy jednak pamiętać, że wynik badania zależy od jakości aparatu do usg oraz od doświadczenia ultrasonografisty. Powinna Pani poczekać do kolejnego badania usg. Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam