Pęcherzyk ciążowy u 24-latki

Witam. OSt miesiączke miałam 13 października , wizyta 19 listopad tylko peęcherzyk ciążowy, wizyta 27.11 pęcherzyk wielkości 13,2 mm. Czy to dobra wielkość? dodam ze lekarz nie widzi jeszcze zarodka ale podejrzewa ciałko żółte chociaż nie jest pewny, czy w takiej wielkośći pęcherzyka powinien byc widoczny zarodek? proszę o porównanie , a i czy mam wybrac się za tydzien do lekarza czy za 2? mogłoby się cos zmienić w ciągu tygodnia? czy lepiej poczekać 2 tygodnie

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W 6 tygodniu ciąży nie zawsze można zaobserwować zarodek. Sugeruję wykonanie badania zgodnie z zaleceniem lekarskim oraz ewentualnie codzienne oznaczanie hormonu BHCG prze kolejne kilka dni. W przypadku braku wzrostu wyniku z dnia na dzień konieczna jest konsultacja u ginekologa.