Pęcherzyk na dziąśle

Witam! Mój problem to tak jakby pryszcz, pęcherzyk w jamie ustnej. Dokładnie znajduje się on na łuku za ósemkami. Pojawia się średnio raz w tygodniu w jednym i tym samym miejscu. Buduje się przez kilka godzin, po czym pęka i zanika aż do następnego razu. Nie odczuwam przy tym żadnego bólu. Byłam u laryngologa, lekarz nie potrafił stwierdzić, co to jest. Ten stan ciągnie się już kilka miesięcy. Wspomnę, że zęby mam zdrowe, nie wymagające leczenia.

Witam serdecznie!

Opisana zmiana może mieć podłoże w infekcji wirusowej. Wirusy z grupy herpes mogą odpowiadać za powstawanie zmian o takim charakterze. Jednak aby to stwierdzić wskazana jest wizyta u lekarza specjalisty, jednak tym razem proszę spróbować skonsultować się z lekarzem dermatologiem - nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego. Oczywiście najlepiej aby się udało umówić na wizytę, kiedy zmiana będzie obecna.
Proszę w między czasie spróbować zaobserwować w jakich okolicznościach zmiana się pojawia - może po spożyciu określonych produktów, po zastosowaniu konkretnego preparatu (na przykład płynu do płukania ust?), możliwe jest bowiem alergiczne pochodzenie zmiany, chociaż wydaje się to mniej prawdopodobne.

Pozdrawiam