Pęcherzyk żółciowy echoujemny, bez złogów

Witam. Proszę o ogólna interpretację USG brzucha: Pęcherzyk żółciowy echoujemny, bez złogów Zagięcie wątrobowe jelita grubego o ścianach pogrubiałych. Nerka prawa o lok. typowej dł 71,4x37.7, Nerka lewa dł 102.9,szer 48mm. UKM nieposzerzone, kielichy o zatartych obrysach, w części centralnej dwie echo ujemne struktury o śr 10mm, odpowiadające torbielkom. Aorta brzuszna o przekroju ok 15mm,ściany gładkie niepogrubiałe. Czy wymiary nerek mieszczą się w normie i co z tymi torbielami ? Pozdrwiam :)

Piotr Pilarski

Wymiary nerki prawej są trochę mniejsze niż zwykle jednak nie musi to świadczyć o patologii. Jeśli torbiele nie dają objawów to nie ma powodu do niepokoju i dalszej diagnostyki po prostu tak może być.

Pozdrawiam.