Pęcherzyk żółciowy niepowiększony o nieco pogrubiałej ścianie

Witam to mój ostatni wynik z USG prosiłbym o opinie czy martwić się. Dodam, że czasami pobolewał mnie brzuch ale raczej to nic wielkiego. Wątroba niepowiększona. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony o nieco pogrubiałej ścianie zawiera co najmniej dwie struktury echo (+) wielkości ok 3mm bez wyraźnego cienia akustycznego PŻU. Trzustka nerki i śledziona bez zmian. W tym samym czasie robiłem wyniki krwii i niepokoi mnie podwyższony stan limfocytów i obniżony neutrofili. Proszę o opinie

Raczej nie ma powodu do niepokoju. Drobne odchylenia w normach rozmazu krwi zawsze są dopuszczalne. Pęcherzyk żółciowy raczej też nie wskazuje na znacznie odbiegający od normy i jeśli nie daje dolegliwości to nie ma wskazań do leczenia operacyjnego. Drobne zmiany w samym wnętrzu pęcherzyka to albo malutkie złogi albo malutkie polipy - zmiany do obserwacji.

Przy utrzymującym pogrubieniu ściany pęcherzyka zaleca się rozważenie jego usunięcia. Wszystko należy ustalić z lekarzem prowadzącym.