Pęcherzyk żółciowy pełen kamieni a usuwanie tego organu

Mam pełny woreczek żółciowy kamieni. Czasem mnie pobolewa. Bardzo się boje tego co będzie po operacji. Znam wiele ludzi którzy twierdzą że bez woreczka sie dzybciej tyje ponieważ organizm o wiele gorzej przerabia tłuszcz. Po drugie ma się zwiększone ryzyko rozwoju chorub jelit ponieważ żółć bez przerwy je drażni. Co jest dla organizmu lepiej, woreczek żółciowy pełen kamieni czy funkcjonowanie bez tego organu?

Witam , mam za mało danych z "wywiadu" Pani choroby , nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie! Ogólna zasada jest taka , że kamiczy pęcherzyk żółciowy usuwa się! z.żurawski