Pęcherzyki na jelitach u 9-latki

Witam proszę o pomoc mam 9letnią córkę.Po badaniu usg wyszło że ma pęcherzyki na jelitach wielkości 15mm.Wizytę u gastrologa mamy dopiero w styczniu nie stać mnie na wizyty prywatne.Bardzo proszę o pomoc jak to leczyć co to jest z kąd to się bierze i czy to jest niebezpieczne.Dziękuje

To może oznaczać słabą perystaltykę jelit przez co dochodzi do nagromadzenia powietrza w jelitach w formie pęcherzyków. Trudno mi konkretnie doradzać bez bezpośredniego badania dziecka, bez wywiadu co do jej dolegliwości. Taki stan może być związany ze słabą kurczliwością mięśniówki jelit lub jakimś stanem zapalnym. Być może celem oceny jelita grubego będzie konieczne wykonanie kolonoskopii. Odpowiednie leczenie może zostać włączone, ale dopiero po ewidentnym zdiagnozowaniu problemu (leki odpowiednie co do schorzenia). Najlepiej, żeby rzeczywiście w tej sprawie wypowiedział się gastroenterolog dziecięcy.