Pękająca i ciemniejsza skóra na łokciach

Mam 35 lat i od roku zauważyłam na łokciach ciemniejszą skórę, która narasta. Czasami lekko pęka i boli. Sprawdzilam podstawowe hormony tarczycy i są w normie. Na zdjęciach widzę też, że trochę ciemniejsze są kolana i zgięcia palców u dłoni, ale nie jest to tak odznaczające się jak na łokciach. Dodam tylko, że nie opalam się od kilku lat więc pozostała skóra jest blada. Co może być tego przyczyną? Jakie badania mogę jeszcze zrobić?

Witam, na ten problem najskuteczniejszą metodą jest wykonanie mikrodermabrazji oraz należy zastosować intensywne balsamy natłuszczające skórę, z maści polecam dernilan do zakupienia w aptece bez recepty.

Można również skorzystać z konsultacji u dermatologa.