Pękająca skóra na napletku penisa

Dzień dobry, czy w ten sposób może mi Pan pomóc. W skrócie: pękająca skóra na napletku, swobodnie ściągam napletek ale te fragmenty bardzo mnie bolą, jak rana, pęknięcia bardzo minimalne, prawie niezauważalne, jeden urolog stwierdził, że początki stulejki. Drugi nie potwierdził tej diagnozy. Wręcz powiedział, że to wcale nie stulejka. Stosowałem krótko maść sterydową-bez efektu. Dermatolog wykluczył grzybicę, zapisał maści nawilżające. Czy to powinno pomóc? Czy jednak może być jakaś inna przyczyna pękającej skóry napletka? Jeżeli taka, to jakie to możliwości? Czy powinienem zgłosić się do innego lekarza? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisane przez Pana zmiany skórne należy skonsultować z lekarzem (rodzinnym, dermatologiem). Jedynie lekarz, po przeprowadzeniu badania będzie mógł określić przyczynę problemu i ustalić leczenie. Pękająca skóra to najczęściej wynik grzybicy. Przez internet trudno powiedzieć więcej.

Z opisu wygląda to na grzybice napletka. Obraz jest bardzo charakterystyczny - pękająca skóra i złuszczanie skóry które przypomina "mokry papier toaletowy". Oczywiście bez obejrzenia zmian nie można postawić diagnozy. Jeśli nie ma pewności co do przyczyny to proponuję wymaz z napletka. Oczywiście przyczyny mogą być inne jak infekcja bakteryjna czy cukrzyca. Najlepiej udać się do urologa lub dermatologa.