Pękające naczynka na podudziach po ciąży

Mam pytanie ,przytyłam sporo po ciąży i na podudziach pękaja mi pajączki jest ich dużo po całym dniu mam sine nogi i wstydzę się chodzić na basen ,a co dopiero sukienke założyc ,czy jest nadzieja że jak schudnę to one znikną ? i mam też pod kolanami na zgięcu nóg z tyłu widoczne niebieskie ,gróbe wężowate żyły co również szpecą boje nogi od czego one powstają? są takie podobne też na rękach w miejcu gdzie pobierają krew Ania

Pani Aniu.
Niestety ciąża i przyrost masy ciała sprzyjają rozwojowi choroby żylakowej.
Sprzyja im wzrost i wahania masy ciała dieta uboga w flawonoidy roślinne ,mała ilość wysiłku fizycznego ,czynniki genetyczne.
Obecnie powinna Pani starać się utrzymać prawidłową masę ciała , dbać o ruch rower,spacery..Pomocne są ubrania rajstopy i pończochy przeciwżylakowe -te nowoczesne są ładne.
Naczynka można leczyć skleroterapią i laserem naczyniowym np Varilite.
Duże zaawansowane żylaki można leczyć operacyjnie.Łączę wyrazy szacunku