Pękające powieki i skóra pod oczami

Witam, Od ponad 3 miesiecy mam problem z pekajacymi powiekami oraz skora pod oczami.Probowalam roznych sposobow oklady z rumianku,wazelina,roznymi kremami nic nie pomaga:/Jestem juz tym zmeczona nie moge nawet zrobic sobie makijazu bo jeszcze bardziej podraznia mi skore ktora sie luszczy i peka az do krwi a kiedy wychodze na zewnatrz lzawia mi oczy po prostu lzy mi sie doslownie wylewaja ale tylko wtedy kiedy mam makijaz.W chwili obecnej nie mam mozliwosci pojsc do lekarza..Jak sie tego pozbyc?

Po pierwsze - całkowicie zrezygnować z makijażu okolicy oczu. Po drugie - można spróbować krem Topialyse Sensitive Palpebral - to środek dla dzieci z atopią i zmianami na powiekach. Jeśli w pięć dni nie nastąpi poprawa, wizyta u dermatologa będzie konieczna. Można też (i to jest najlepsza rada) pominąć to wszystko i od razu iść do dermatologa. Nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie nie ma lekarza.