Pękanie naczynek na nogach a stosowanie Ovulastan

Mam 20 lat i od roku biore tabletki ovulastan. Zauwazylam ze zaczely mi pekac naczynka na nogach i pojawiac sie male zylaki. Jestem szczupla i nie pale papierosow. Moja mama ma bardzo rozlegle zylaki. Czy zamiana tabletek na implant antykoncepcyjny zmnieszylaby ryzyko powstawania zylakow? Czy jakas inna metoda hormonalna np tabletki jednoskladnikowe bylyby lepsze? Nie biore pod uwage metod mechanicznych, chemicznych czy pomiaru temperatury. Prosze o rade

W takim przypadku implant antykoncepcyjny mógłbym zmniejszyć ryzyko związane z wpływem hormonów płciowych na stan naczyń żylnych. Musi Pani jednak zdawać sobie sprawę z tego, że największy wpływ na rozwój zmian żylnych ma tło genetyczne.