Pękanie naczynek po terapii cery trądzikowej

witam, mialem srednio nasilpny tradzik leczony izotretynoina, 2,5 miesiaca, tradzik zniknal natomiast skora zostala bardzo naruszona, chodzi o popekane naczynka w miejscach gdzie kiedys byl tradzik, co dalej? utrudnia to funkcjonowanie, chwila na sloncu i od razu twarz staje sie czerwona, prosze o pomoc!

Piotr Pilarski

Są to objawy uboczne stosowania tego leku. Sugeruję skontaktować się ze swoim dermatologiem.

Pozdrawiam.

Skutkiem ubocznym leczenie trądziku jest uwrażliwienie cery. Pół roku po zakończeniu terapii można zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej, celem laserowego zamknięcia pajączków. Do tego czasu proponuję stosować apteczne kosmetyki dedykowane cerze wrażliwej oraz pamiętać o codziennej ochronie przeciwsłonecznej.

Proszę zgłosić sie na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu stanu skóry lekarz zleci odpowiednie zabiegi.
Najczęściej stosuje sie zabiegi laserowe na naczynia.