Pękanie paznokci u stóp i ból

Witam, Od jakiegoś czasu pękają mi paznokcie (przez środek) u stóp ale tylko na tych małych paluszkach. Nie bolało mnie to wcale więc nie zwracałam uwagi. Ale teraz ból jest niesamowity, nie mogę założyć żadnych butów. Boli mnie paznokieć od samego dołu aż do góry. Co zrobić? Są jakieś maści albo jakieś lakiery?

Aleksander Ropielewski

Proponuję kontakt z dermatologiem. kluczowe jes tustalenie przyczyny łamliwości paznokci. Do tej pory można stosować miejscowe leki przeciwbólowe (np. z lignokainą w maści) i chronić paznokcie przed urazami.