Pękanie skóry dłoni a odpowiednie działania

Witam. Mam pytanie do dermatologa. Mianowicie mam problem z pękaniem skóry na dłoniach, a konkretnie na opuszkach palców przy paznokciu dosyć często odchodzi mi skóra, która robi bolesne rany. Nie wiem jak temu zaradzić. Stosowałam różne kremy nawilżające, a nawet wazelinę, lecz niestety co chwila się wznawia. Wiadomo może dlaczego tak się robi i jakie byłoby ewentualne leczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Proszę unikać detergentów, pić 2 litry wody, stosować rękawiczki ochronne bawełniane i dodatkowo gumowe w trakcie prac domowych. Testy alergiczne powinny być wykonane oraz badanie hormonów tarczycy.
Pozdrawia
Iwona Stajkowska