Pękanie skóry dłoni po częstym myciu

Witam, mam pewien problem z dłońmi obu rąk a mianowicie od kilku lat bardzo ale to bardzo często myje ręce co chwilę, przy każdej możliwej okazji. I od kilku tygodni zauważyłem że wieczorem moje dłonie robią się bardzo czerwone i są suche, nawet gdzieniegdzie pęka skóra. Od kilku dni także zaczęły mine boleć mięśnie w jednej ręce. Czy to jakaś choroba a może uczulenie od mydła ? Dziękuje.

Proszę używać do mycia emolientów i często natłuszczać skórę.Jeśli to nie pomoże to należy się udać do dermatologa
pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Proszę zakupić maść dernilan jest to maść , która przyspiesza gojenie się naskórka. Starać się proszę wybierać bardzo delikatne preparaty do mycia rąk, najlepiej z apteki aby nie zawierały w sobie mydła.