Pękanie skóry na dłoniach u 34-latki

Szanowni Państwo. gdy tylko robi się chłodno skóra moich dłoni robi się szorstka i wysuszona, pęka do krwii. Kremy i maści pomagają tylko na chwilę - do ich umycia. Czy to może być jakiś gronkowiec? Byłam u kilku dermatologów, ale nie zbyt się przejęli (maść i rzadko myć ręce). Czy jest jakiś badanie które mogłoby stwierdzić co się dzieje - jest tak od kilku lat. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udąć się ponownie do lekarza dermatologa, byc moze zmiana kosmetykow była bykorzystna.