Pękanie skóry na stopach i dłoniach u 13-letniej córki

Witam! Mojej 13 letniej córce od dwóch lat pęka skóra na stopach i dłoniach, szczególnie na opuszkach palców. Po dwóch latach leczenia u dermatologa nie ma poprawy. Córka ma problemy z chodzniem /rany na stopach/ i problemy z prostymi czynnościami np. zapinanie guzików bo skóra na palcach pęka i krwawi. Dotychczasowe diagnozy to nadmierne rogowacenie naskórka lub zmiany łuszczycowe. Jak i gdzie wyleczyć ten przypadek. Dotychczas stosowane są tylko różne maści i kremy.

Jeśli w rodzinie u Państwa występowały podobne zmiany u innych członków może być to genetyczna choroba - rogowiec dłoni i stóp. Wówczas dziecku pomogą tylko leki, które normalizują proces rogowacenia.