Pękanie skóry rąk a konieczna terapia

od pol roku nie moge sie pozbyc pod kontrola lekarzy luszczenia i pekania skory na rekach nie jestem uczulona na detergenty co potwierdzily testy przez 3 miesiace przyjmowalam steroidy i antybiotyki odczulajace jak pozbyc sie tej infekcji sama nie wiem jak nazwac moj problem ostatnio u dermatologa dowiedzialam sie ze jest to zapalenie skory smaruje obecnie masia o nazwieTriamcinolone Acetonide Crem ,USP 0,1 procent

Małgorzata Panek

Maść , którą Pani stosuje, powinna pomóc jeśli podłożem zmian skórnych jest atopowe zapalenie skóry. Nie tylko detergenty mogą być odpowiedzialne za zmiany skórne w tej chorobie. Mogą być one wywołane m.in. przez alergeny pokarmowe i wziewne. Należałoby wykonać odpowiednie testy u alergologa.
W pielęgnacji skóry dłoni może Pani wspomagająco (oprócz tej maści) stosować tzw. emolienty - kosmetyki przeznaczone dla alergików , dostępne w aptekach bez recepty.
Proszę skonsultować się z alergologiem i dermatologiem.
Pozdrawiam