Pękła nam prezerwatywa. Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Kochałam się dzisiaj z chłopakiem, jest to jeden dzień po owulacji. Zmieniliśmy pozycję, po jakichś 3 minutach i zorientowaliśmy się, że pękła nam gumka... ale nie było wytrysku.
Bardzo się denerwuję. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Jakie są szanse, że będę w ciąży? Co zrobić?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeżeli nie doszło do wytrysku możliwość dostania się plemników do Pani dróg rodnych jest bardzo mała. Mogło to się stać jedynie w przypadku przeniesienia preejakulatu do Pani dróg rodnych, który zawiera małe ilości plemników, o obniżonej ruchliwości, co znacznie obniża ich zdolność do zapłodnienia.

Do rozważenia jest antykoncepcja postkoitalna (czyli tabletka, którą się bierze do 72 godz. po stosunku). Takie leki wypisywane są na receptę i konieczna jest konsultacja ginekologiczna przed ich przyjęciem.

Pozdrawiam