Pękła prezerwatywa, ale biorę tabletki antykoncepcyjne - czy stosunek był bezpieczny?

Od 4 miesięcy biorę tabletki. Przyjmuję je regularnie o stałej porze, ewentualnie 5 minut różnicy. Dodatkowo stosuję z chłopakiem prezerwatywę. Ostatnim razem pękła nam prezerwatywa z boku i cześć spermy była we mnie. Wiem, że stosując tabletki nie ma takiego czegoś jak dni płodne, ale z natury jestem panikara, a ta sytuacja niefortunnie wypadła na 1 dzień płodny, czyli 3 dni przed owulacją. Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją i mam po prostu obawy. Okres z odstawienia powinnam dostać za 2 tygodnie, więc jeszcze jest trochę czasu.  2 tygodnie w stresie to nic fajnego. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Działanie antykoncepcyjne tabletek zawierających hormony polega na zablokowaniu owulacji i zmianie konsystencji śluzu szyjkowego. Zatem jeśli przyjmuje Pani preparat prawidłowo to nie są wymagane dodatkowe metody antykoncepcyjne. Nie jest także istotne, w którym dniu cyklu doszło do pęknięcia prezerwatywy.