Pękła prezerwatywa - czy mogę być w ciąży?

Kochałam się z chłopakiem dziś (05.10.2009). Podczas stosunku pękła prezerwatywa i nie wiemy, w którym momencie. Przed erekcją, a przynajmniej nam się tak wydaje, przerwaliśmy stosunek. Nie jestem pewna, również on, czy nic nie przeciekło, czy zdążyliśmy na czas przerwać stosunek. Miesiączkę skończyłam 30.10.2009. Trwała ona 5 dni. Czasami spieszy mi się on o tydzień, czasami 2 lub 3 dni. Ostatni okres dostałam tydzień wcześniej niż powinnam dostać. Czy to możliwe, że zaszłam w ciążę, czy to są moje dni płodne, czy niepłodne?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

To, czy jest Pani teraz w okresie płodnym, zależy między innymi od przeciętnej długości cyklu. Jeśli cykl jest długi (co najmniej 32 dni), to z pewnością nie jest Pani teraz płodna. Jeśli krócej, to istnieje szansa na poczęcie. Jednak sądząc z opisu (nie doszło do ejakulacji w pochwie), prawdopodobieństwo jest minimalne.

Pozdrawiam!