Pękła prezerwatywa - jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę?

Kochałam się wczoraj z chłopakiem, w trakcie stosunku pękła prezerwatywa i on nie wiedział, że pękła z boku. Dowiedział się, gdy było już po wszystkim. Miesiączkę miałam 15.02 i trwała 5 dni. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem, co mam robić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ciężko ocenić, jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę, ponieważ nie podała Pani długości swoich cykli. Jeśli miewa Pani raczej krótkie cykle miesiączkowe, to szansa na ciążę jest dość wysoka. Jeżeli cykle są dłuższe, ok. 30-dniowe, to ryzyko jest bardzo małe.

Gdyby miesiączka opóźniała się, proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!