Pękła prezerwatywa - jak wyliczyć dni płodne?

Przedwczoraj w dzień sylwestrowy miałem stosunek z partnerką, podczas którego pękła prezerwatywa, obawiam się z partnerką, że mogło dojść do zapłodnienia, miała ona wcześniej okres (pierwszy dzień) 13 grudnia i ma nieregularny cykl od 26-28 dni i nie mam pewności czy wyszedłem przed tym jak miałem erekcje i obawiamy się, że mogło dojść do zapłodnienia. Mamy problem z wyliczeniem dni płodnych czy też niepłodnych i że w ten dzień, kiedy mieliśmy stosunek miała owulacje lub dzień w pobliżu jej.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku cykli 26-28 dniowych dni płodne przypadają pomiędzy 6 a 17 dniem cyklu. Stosunek odbył się w 19 dniu cyklu. Zatem był to czas dni niepłodnych. Ryzyko zajścia wówczas w ciążę jest małe, ale nie równe zeru.
Po około 10-14 dniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam