Pęknięcia ust, zaczerwienienie sromu

Witam.Moja mama jest w wieku 69 lat,stwierdzono u niej drożdżycę. Objawia się łuszczeniem skóry,pęknięcia pod piersiami,zaczerwienieniem sromu i odbytu,pęknięcia i zaczerwienienia kącików ust,zaczerwienienia kącików oczu. Od 1980 roku musi brać leki przeciwpadaczkowe,po operacji oponiaków. Jak pomóc mamie wyleczyć się z drożdżycy,czy jesteśmy narażeni na zarażenie. Czy do higieny i starcia złuszczonego naskórka mogę stosować myjek włokninowych i mydła z nanosrebrem i białą glinką?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Wskazana jest zatem wizyta u dermatologa. Na skutek kontaktu ze zmianami może dojść do zarażenia.