Pęknięcie części czaszkowej przy oczodole u dziecka

Moje dziecko uderzyło się głową w płytki w przedpokoju. Przebywa teraz w szpitalu. Tomografia wykazała pęknięcie części czaszkowej przy oczodole (nie wiem czy dobrze nazwy pamiętam). W tym momencie z synem jest wszystko w porządku, jest na obserwacji w szpitalu. Czy za jakiś czas (tydzień, miesiąc, rok, ....), mogą pojawić się skutki uboczne takiego uderzenia? Czy dopiero w przyszłości tomografia może coś wykazać na skutek tego uderzenia? Czy mam zrobić za jakiś czas taką tomografię? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania pacjenta, obejrzeniu badań dodatkowych nikt nie udzieli takich informacji. Proponuję poczekać do wypisu, wtedy też dostanie Pani zalecenia lekarskie.