Pęknięcie kości i guzek przysieczny w kolanie

Doznałem urazu kolana 25 stycznia, na początku nikt tego nie zdjagnozował. Jednak w dniu wczorajszym będąc u ortopedy zrobiono mi prześwietlenie kolana. Lekarz stwierdził, że może być uszkodzona/pęknięta kostka/kość - guzek przysieczny (coś takiego - ta cała kostka składała się z 4 słów). Powiedział, że mam leżeć 2 tygodnie i jeśli nic sie nie poprawi to czeka mnie operacja.Jest ktoś w stanie przywołać nazwę tej całej kostki żebym mógł sobie o niej poczytać?I jakie moga być problemy z leczeniem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W kolanie niestety nie ma struktury, która nazywałaby się guzkiem przysiecznym. Trudno zatem odpowiedzieć na pytanie jaką strukturę miał na myśli lekarz. W celu uzyskania szczegółowych informacji, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem i dopytać o szczegóły.