Pęknięcie łąkotki bocznej stawu kolanowego

USG stawu kolanowego wykazało uszkodzenie łąkotki bocznej poprzeczne w zakresie rogu tylnego. Żadnych innych uszkodzeń. Trenuję koszykówkę. Ból pojawia się po treningu. Lekarz wykonujący USG ocenił, że pęknięcie jest niewielkie. Czy możliwe jest leczenie zachowawcze czy zabieg? Zależy mi na powrocie do sportu. Mam 23 lata.

Aby dokładnie ocenić jak duże jest uszkodzenie łąkotki i jakie powinno być dalsze w tym względzie postępowanie radziłbym wykonać rezonans magnetyczny (NMR) stawu kolanowego. Z wynikiem rezonansu bezpośrednio skonsultować się z ortopedą. Dopiero ortopeda może podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie czy uszkodzenie nadaje się do leczenia zachowawczego czy też należy je leczyć operacyjnie (np. artroskopowo). Myślę jednak, że skoro uszkodzenie łąkotki jest niewielkie, z niewielkim defektem w zakresie pracy samego stawu kolanowego to wystarczające będzie leczenie zachowawcze.