Pęknięcie pęcherzyków podczas inseminacji
Witam serdecznie! 27 grudnia 2011 roku miałam robioną inseminację. Miałam 3 pęcherzyki, które po zrobieniu zastrzyku z pregnylu pękły. Z tego co mówił lekarz, pękły w nocy przed inseminacją, bo jak sprawdzał na usg było dużo płynu. Chciałabym wiedzieć, jak duża jest szansa na zajście w ciążę? Czy lepiej jak pękły i była inseminacja, czy lepiej jakby nie pękły, jak była zrobiona inseminacja? Kiedy będę mogła zrobić test, bo 2 tygodnie czekania mnie wykończy...

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania
Witam!
Najlepiej byłoby, gdyby pęcherzyki pękły tuż po inseminacji. Trudno jest jednak aż tak dokładnie wycelować w odpowiedni moment. Jeśli lekarz ocenił, że w Pani przypadku do owulacji doszło tuż przed inseminacją, to sytuacja też nie jest zła. Trudno mi dokładnie ocenić szanse na zapłodnienie, nie znam bowiem przyczyny Państwa problemów z płodnością. Może Pani wykonać 10 dni po owulacji test z krwi, czyli badanie stężenia beta HCG we krwi. Jest to badanie pewniejsze niż test z moczu, wcześniej też daje wynik pozytywny.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!