Pęknięcie pęcherzyków podczas inseminacji

Witam serdecznie! 27 grudnia 2011 roku miałam robioną inseminację. Miałam 3 pęcherzyki, które po zrobieniu zastrzyku z pregnylu pękły. Z tego co mówił lekarz, pękły w nocy przed inseminacją, bo jak sprawdzał na usg było dużo płynu. Chciałabym wiedzieć, jak duża jest szansa na zajście w ciążę? Czy lepiej jak pękły i była inseminacja, czy lepiej jakby nie pękły, jak była zrobiona inseminacja? Kiedy będę mogła zrobić test, bo 2 tygodnie czekania mnie wykończy...

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najlepiej byłoby, gdyby pęcherzyki pękły tuż po inseminacji. Trudno jest jednak aż tak dokładnie wycelować w odpowiedni moment. Jeśli lekarz ocenił, że w Pani przypadku do owulacji doszło tuż przed inseminacją, to sytuacja też nie jest zła. Trudno mi dokładnie ocenić szanse na zapłodnienie, nie znam bowiem przyczyny Państwa problemów z płodnością. Może Pani wykonać 10 dni po owulacji test z krwi, czyli badanie stężenia beta HCG we krwi. Jest to badanie pewniejsze niż test z moczu, wcześniej też daje wynik pozytywny.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!