Pęknięcie pod palcem stopy

Witam, dziś spostrzegłam że pod byłam palcem u stopy mam pęknięcie które nie krwawi, nie bolało i go nie czułam dopóki go nie dotknęłam. Nigdy nie miałam grzybicy, nie mam żadnych pęcherzyków oraz nie swędzą mnie palce. Więc moje pytanie jest następujące: co to jest i jak temu zaradzić w domowy sposób lub tez lekami. Pozdrawiam Wiktoria

przyczyn pęknięcia skóry stopy mogło być wiele, są to m.in. alergie, nieodpowiednie nawilżenie skóry stóp, zbyt duże obciążenie stóp, niedobór witamin, deformacje ortopedyczne, zaburzenia hormonalne, cukrzyca, łuszczyca, grzybica. Z domowych zabiegów mogę polecić kąpiele stóp z dodatkiem siemienia lnianego, preparaty gojące pęknięcia które dostanie Pani w aptece bez recepty. Jeśli problem się powtórzy lub nie ustąpi należy udać się na wizytę do podologa.