Pęknięcie prezerwatywy a antybiotykoterapia obniżająca skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

witam, w piątek zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne, ale w sobote lekarz przepisl mi antybiotyk (wiem, że obniża skutecznośc tabletek) dlatego w pon wspolżyłam z prezerwatywą. za pierwszym razem wszystko byo ok, potem doszlo do ponownego zbliznia 30-40 min po tamtym, lecz prezerwatwa pekła - ale nie doszło do wytrysku. odrazu to zauwazylam, czy jest ryzyko ciazy? czy plemnii z poprzedniego stosunku mogły sie utrzymac? prosze o szybka odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plemniki z poprzedniego stosunku zdecydowanie nie mogły się "utrzymać". W takim środowisku plemniki żyją bowiem max kilka minut. Ryzyko ciąży jest znikome. Nie ma powodów do niepokoju.

Lek. Tomasz Budlewski

Powiem tak, że prawdopodobieństwo ciąży zawsze występuje gdy tylko występują stosunki płciowe. Obecnie nie ma sw 100% skutecznych metod antykoncepcyjnych.